Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Starostwa Powiatowego w Malborku

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI LASÓW NIESTANOWIĄCYCH WŁASNOŚCI SKARBU PAŃSTWA

INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI LASÓW
NIESTANOWIĄCYCH WŁASNOŚCI SKARBU PAŃSTWA

 

Prace obserwacyjno – pomiarowe prowadzane w ramach
programu monitoringu lasów w latach 2016-2020

 

Starosta Malborski powołując się na pismo Ministerstwa Środowiska z dnia 20.06.2016 r. nr DPL-I.662.3.2016.EL uprzejmie informuje, że na terenie całego kraju, od dnia 1 czerwca do 30 września w latach 2016-2020 prowadzone będą prace obserwacyjno – pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.

Program monitoringu lasów stanowi element systemu Państwowego Monitoringu Środowiska (treść programu dostępna jest na stronie: http://www.gios.gov.pl/pl/stan-srodowiska/pms)

Prace terenowe odbywają się corocznie na stałych powierzchniach obserwacyjnych rozmieszczonych w sieci 8 x 8 km, które są częścią gęstszej sieci wielkoobszarowej inwentaryzacji stanu lasu. Pomiary i obserwacje wykonywane są zgodnie z instrukcją opracowaną przez Instytut Badawczy Leśnictwa i zaakceptowaną przez Dyrekcję Generalną  Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Ministerstwo Środowiska.

Prace terenowe będą wykonywane przez pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz przez osoby upoważnione przez Instytut w miesiącu czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu
w latach 2016-2020.

Zebrane wyniki posłużą do oceny stanu zdrowotnego lasów Polski wszystkich form własności w relacji do zmieniających się warunków środowiska.

W związku z powyższym uprzejmie proszę właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa o umożliwienie osobom upoważnionym przez Instytut Badawczy Leśnictwa wstępu na teren lasów oraz dokonania obserwacji i pomiarów na stałych powierzchniach obserwacyjnych.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Paweł Szymkowiak

Data wytworzenia:
13 lip 2016

Osoba dodająca informacje

Paweł Szymkowiak

Data publikacji:
13 lip 2016, godz. 14:17

Osoba aktualizująca informacje

Paweł Szymkowiak

Data aktualizacji:
13 lip 2016, godz. 14:19