Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Malborku
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI LASÓW NIESTANOWIĄCYCH WŁASNOŚCI SKARBU PAŃSTWA

INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI LASÓW
NIESTANOWIĄCYCH WŁASNOŚCI SKARBU PAŃSTWA

 

Prace obserwacyjno – pomiarowe prowadzane w ramach
programu monitoringu lasów w latach 2016-2020

 

Starosta Malborski powołując się na pismo Ministerstwa Środowiska z dnia 20.06.2016 r. nr DPL-I.662.3.2016.EL uprzejmie informuje, że na terenie całego kraju, od dnia 1 czerwca do 30 września w latach 2016-2020 prowadzone będą prace obserwacyjno – pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.

Program monitoringu lasów stanowi element systemu Państwowego Monitoringu Środowiska (treść programu dostępna jest na stronie: http://www.gios.gov.pl/pl/stan-srodowiska/pms)

Prace terenowe odbywają się corocznie na stałych powierzchniach obserwacyjnych rozmieszczonych w sieci 8 x 8 km, które są częścią gęstszej sieci wielkoobszarowej inwentaryzacji stanu lasu. Pomiary i obserwacje wykonywane są zgodnie z instrukcją opracowaną przez Instytut Badawczy Leśnictwa i zaakceptowaną przez Dyrekcję Generalną  Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Ministerstwo Środowiska.

Prace terenowe będą wykonywane przez pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz przez osoby upoważnione przez Instytut w miesiącu czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu
w latach 2016-2020.

Zebrane wyniki posłużą do oceny stanu zdrowotnego lasów Polski wszystkich form własności w relacji do zmieniających się warunków środowiska.

W związku z powyższym uprzejmie proszę właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa o umożliwienie osobom upoważnionym przez Instytut Badawczy Leśnictwa wstępu na teren lasów oraz dokonania obserwacji i pomiarów na stałych powierzchniach obserwacyjnych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Paweł Szymkowiak 13-07-2016 14:17:23
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Paweł Szymkowiak 13-07-2016
Ostatnia aktualizacja: Paweł Szymkowiak 13-07-2016 14:19:00